Kontakt z nami
Address: Mikoszów 41 57-100 Strzelin
Obserwuj nas

Perliczka Pastwiskowa 3kg

195,00 

Etykieta:

Produkt dostępny na zamówienie

Harmonogram dostaw (do wyboru przy formularzu zamówienia)

Data dostawy
7-9 sierpień
28-30 sierpień
18-20 wrzesień
9-11 paźdzernik
29-31 paźdzernik

Mięso perlicze wyróżnia się swoją delikatnością i soczystością, oferując smak zbliżony do dziczyzny. Jest również źródłem cennych składników mineralnych w tym magnezu, potasu, żelaza i fosforu.

Jeśli lubisz chude mięso, perliczka jest właśnie dla Ciebie. Perliczka  posiada jednocześnie najmniejszą kaloryczność ze wszystkich gatunków drobiu i jednocześnie jedną z najwyższych zawartości białka.

Waga minimalna: 3 kg 

W związku z faktem iż w momencie składania zamówienia, zamawiane perliczki biegają jeszcze po pastwisku, nie jest możliwe określenie ich ostatecznej wagi.

Kwota do zapłaty jest formą przedpłaty i wynika z mnożnika 65zł i 3kg i ilości zamówionych perliczek.

O rzeczywistej wadze zamówionych tuszek i wynikającej z tego tytułu dopłaty/nadpłaty poinformujemy Was mailem lub SMSem po przygotowaniu ich do wysyłki.

Dodatkowe informacje:

W przeszłości dania z mięsa perliczego były podawane na wytwornych przyjęciach, gdzie cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród całej szlachty. W późniejszym czasie perliczka ustąpiła miejsca pospolitemu kurczakowi. Słuch po niej jednak nie zaginął – wciąż uchodzi za szlachetny gatunek drobiu, który dzięki lekkiemu posmakowi dziczyzny zasługuje na miano mięsa wykwintnego. W tradycyjnej kuchni polskiej dania z perlicy zajmują wyjątkowe miejsce. W wielu kręgach uchodzą one za wytworne, a ich obecność podczas uroczystych biesiad niemal zawsze wzbudza zachwyt.

Mięso perliczki charakteryzuje się delikatnością i jest wyjątkowo soczyste, przynosząc smak przypominający dziczyznę. Jest również źródłem cennych składników mineralnych, w tym magnezu, który jest kluczowy dla poprawnego działania mięśni i systemu nerwowego.  Potas w mięsie perliczym wspiera odpowiednie ciśnienie krwi oraz napięcie mięśni, a zawarty fosfor ma znaczenie dla funkcji komórek, produkcji energii, wzrostu kości, mięśni, a także dla układu nerwowego i równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Żelazo, kluczowe w zapobieganiu anemii, zmęczeniu i obniżeniu odporności, znajduje się w mięsie wraz z witaminami B1, B2 i E.

Dla miłośników chudego mięsa perliczka stanowi idealny wybór. Zawiera ona dwa razy mniej tłuszczu niż popularny i ceniony właśnie ze względu na niewielką ilość tego składnika kurczak. Pierś zawiera go jedynie 1,1 proc., natomiast udko – 2,7 proc. Perliczka posiada jednocześnie najmniejszą kaloryczność ze wszystkich gatunków drobiu. Mięso to charakteryzuje się również wysoką zawartością białka i niską zawartością tłuszczu, co sprawia, że jest bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe. Dzięki małej ilości tłuszczu, mięso perlicze jest rekomendowane dla osób zmagających się z nadwagą, cukrzycą, a także dla tych, którzy stosują dietę bogatą w białko albo ubogą w tłuszcz. Kaloryczność mięsa perliczego to jedynie około 160 kcal na 100 g produktu.

Masa netto: produkt wagowy, cena podana za 3kg. Ostateczna cena naliczona będzie zgodnie z rzeczywistą wagą spakowanej porcji.

Producent/Hodowca: Tomasz Majda, Gospodarstwo Rolne Mikoszów

Kraj pochodzenia: Polska, woj. Dolnośląskie

Certyfikaty BIO: PL-EKO-01.616-0014545.2023.001 i PL-EKO-01.616-0013749.2023.001

Warunki przechowywania: po otrzymaniu i rozpakowaniu przesyłki przechowywać w suchym i chłodnym miejscu w temp. 2°C – 8°C. Świeże ekologiczne mięso bez konserwantów należy przygotować lub zamrozić w dniu dostawy.

Waga 3 kg