Kontakt z nami
Address: Mikoszów 41 57-100 Strzelin
Obserwuj nas

Gęś Pastwiskowa 6kg

420,00 

Etykieta:

Produkt dostępny na zamówienie

Harmonogram dostaw (do wyboru przy formularzu zamówienia)

Data dostawy
25-27 czerw
10-12lipiec
24-26 lipiec
7-9 sierpień
25-27 wrzesień
9-11 paźdzernik

Mięso naszych gęsi – z racji karmienia ich zielonkami i owsem ma doskonały smak i szczególne właściwości prozdrowotne. Zawiera dużo cynku, dlatego zaleca się je w chorobie Alzheimera, cukrzycy, problemach z pamięcią, chorobach skóry, gruczołu krokowego i impotencji. Wątroba gęsia uważana jest za wybitny przysmak, a nawet lekarstwo, bowiem zawiera wybitnie wysoki poziom witamin B12 i K₂, która według najnowszych badań zapobiega osteoporozie i miażdżycy.

Waga minimalna: 6 kg 

W związku z faktem iż w momencie składania zamówienia, zamawiane gęsi biegają jeszcze po pastwisku, lub są jeszcze w odchowalni, nie jest możliwe określenie ich ostatecznej wagi.

Kwota do zapłaty jest formą przedpłaty i wynika z mnożnika 70zł i 6kg i ilości zamówionych gęsi.

O rzeczywistej wadze zamówionych tuszek i wynikającej z tego tytułu dopłaty poinformujemy Was mailem lub SMSem po przygotowaniu ich do wysyłki.

Dodatkowe informacje:

Z tuszki jednej gęsi, można wytopić nawet powyżej 0,5 kg tłuszczu. Jest on biały i nie jełczeje tak szybko jak tłuszcze innych ptaków. Temperatura topnienia jest taka jak masła – wynosi 26-30°C, ale smażyć można na nim wszystko, bowiem pali się dopiero w temp. 200°C. Dawniej służył nie tylko do smażenia, ale zastępował masło, a z racji dużej zawartości cynku i krzemionki był naturalnym środkiem konserwującym – służył do zalewania nim upieczonego mięsa ułożonego w garnku kamiennym. Jego wyjątkowe walory powodowały, że był nie tylko produktem odżywczym i energetycznym ale w medycynie ludowej traktowano go jako naturalny kosmetyk i lekarstwo, Smarowano i leczono nim nie gojące się rany, chorobowo zmienioną skórę, oraz bolące ścięgna i stawy (cynk utwardza kości, ścięgna, zęby, włosy). Smalec gęsi jest wspaniały do wypieku ciast. Nadaje im doskonały smak, trwałość i wilgotność, a to z powodu dużej zawartości cynku i krzemu. Można na nim smażyć wszystkie mięsa. Jego walory smakowe i odżywcze są tak wielkie, że jego dodatek do każdej innej pieczeni, czyni ją niezwykłą.

Masa netto: produkt wagowy, cena podana za 6kg. Ostateczna cena naliczona będzie zgodnie z rzeczywistą wagą spakowanej porcji.

Producent/Hodowca: Tomasz Majda, Gospodarstwo Rolne Mikoszów

Kraj pochodzenia: Polska, woj. Dolnośląskie

Certyfikat BIO: PL-EKO-01.616-0014545.2023.001 i PL-EKO-01.616-0013749.2023.001

Warunki przechowywania: po otrzymaniu i rozpakowaniu przesyłki przechowywać w suchym i chłodnym miejscu w temp. 2°C – 8°C. Świeże ekologiczne mięso bez konserwantów należy przygotować lub zamrozić w dniu dostawy.

Waga 6 kg